Zpět

25.5.2022

 

 • Překladatelné objednávkové statusy na frontend webu
 • Přepracovaný hlavní strom kategorií a stránek, změna kontextové šipky u položky na 3 tečky, nové akce (Náhled a SEO propojení)
 • Přepracované rozbalovací menu se stránkami a kategoriemi - zobrazování vlajek, rodokmenu stránky pro lepší orientaci, možnost vyhledávání napsáním části názvu stránky
 • Blok Menu: přidáno zobrazení typu Skupinové
 • Nový modul DPD shipper (SK)
 • PPL doplnění Smart Europe + zahraniční výdejní místa
 • Aktualizace ČSOB platební brány
 • Atributové varianty: doplnění atributové kategorie do exportů/importů pouze pro atributy
 • Atributové varianty: pořadí atributů ve filtru u nastavení "automaticky" se nově řídí pořadím v nastaveních (dříve se řídilo podle pořadí atributů v hlavních kategoriích produktů z dané kategorie)
 • Drobné úravy a opravy - reset políčka vyhledávání při změně kategorie produktu, indikace počtu produktů u filtrovaných záznamů (v kombinaci s checkboxy)
 • Opravy chyb: zobrazení správné captche po změně odsouhlasení cookies, Zásilkovna / Packeta správně omezená doručovací místa podle zemí
 • Oprava možnosti smazat údaj z fakturační adresy v detailu objednávky v administraci (šlo jej jen přepsat jinou hodnotou)
 • Při smazání kategorie se tato kategorie neodstranila z nastavení "hlavní kategorie produktu" v jiné než hlavní jazykové verzi, pokud ji měl nějaký produkt takto nastavenou
 • Pravidelné aktualizace cloud serverů

Od 7.7.2022 uvedeme v platnost nový ceník našich služeb (oprava, původně 1.7.).

Co konkrétně to pro Vás znamená, o kolik se zvýší ceny a důvody, které nás k tomuto kroku vedly, vysvětlujeme níže.

Proč musíme po tolika letech beze změny navýšit ceny?

Aktuální dění ve světě – inflace a enormní nárůst nákladů na elektrickou energii a služby programátorů se podepsaly také na zvýšení poplatků našeho poskytovatele cloud webhostingu a mezd našich zaměstnanců. Navýšení ceny balíčků bude sloužit k pokrytí našich navýšených nákladů.

Jak se Vás dotkne zvýšení cen ByznysWebu?

Doufáme, že změnu cen za verze ByznysWebu pocítíte minimálně. V přepočtu na Kč se ceny za balíčky navýší o 100 až 200,- Kč bez DPH/měsíčně, co je průměrná cena jednoho poledního menu nebo několik káv v centru.

Změna se dotkne až nového fakturačního období. Proto, máte-li momentálně vystavenou výzvu k úhradě, platí pro Vás ještě původní ceny. Konkrétní nový ceník představíme v polovině června.

Co se změnou ceny nemění?

ByznysWeb i nadále zůstává stabilním poskytovatelem redakčního systému pro tvorbu e-shopu a webové stránky s profi a ochotnou zákaznickou podporou připravenou poskytnout Vám odpověď na každou Vaši otázku související s podnikáním na internetu.

Nadále máte k dispozici bezplatné a pravidelné aktualizace a nové funkce.

Zároveň bychom chtěli poděkovat za Vaši důvěru a přízeň. Velice si ceníme, že jste našimi zákazníky a nadále budeme dělat maximum proto, abychom Vám mohli být silnými partnery v podnikání i nadále.

Váš ByznysWeb tým.

 

DALŠÍ PODROBNOSTI K FUNKCÍM:

OBJEDNÁVKOVÁ SLEVA/CERTIFIKÁT PRO KATEGORIE
- v detailu slevy lze vybrat, že se aplikuje pouze na produkty z daných kategorii
- když má sleva vybrané nějaké kategorie, může být jen jako limitní = nemůže se sčítat s jinými slevami
- je-li procentuální - její částka se vypočítá jen z ceny produktů v této kategorii, pokud jsou nastaveny zároveň podmínky jako cena, počet kusů od - do, tak to platí také jen pro produkty z daných kategorii (Příklad: cena pro kategorii X od 3ks se aplikuje, jen pokud jsou 3ks z kategorie X)
- lze ji přiřadit k certifikátu jako všechny objednávkové slevy
- pokud existují 2 slevy, které by se mohly aplikovat na objednávku, tak jelikož jsou limitní, vybere se vyšší. Pokud však existuje sleva, nebo více slev, které nejsou vázány na kategorie a v součtu dávají vyšší slevu, preferují se tyto slevy
- výjimka je, pokud všechny produkty, co košík obsahuje, jsou z dané kategorie/daných kategorii - tehdy se sleva chová jako sleva na celou objednávku a tedy platí, že limitní dokáže "přebít" součet kumulativních i když je nižší, je-li zapnuto nastavení "preferovat limitní slevy"
- navíc informace na frontend webu, že se certifikát reálně nepoužil - je-li neplatný, nebo i když jej jen "přebila" jiná vyšší sleva, certifikát se reálně ani nezapočítá při odeslání objednávky, přibylo také nové počítadlo, které ukazuje, kolikrát byl certifikát zadán (bez ohledu na to, zda se započítal)

SEO PROPOJENÍ STRÁNEK A KATEGORII
- u stránky a kategorie možnost vybrat odkazy na jiné stránky v jiných jazykových verzích
- propojení se projeví tím, že se dá ve stránce/kategorii pak přímo přes vlaječku prokliknout do detailu propojené stránky/kategorie v jiné jazykové verzi
- na frontend webu u vlaječek se ukáže také přímo link na propojenou stránku/kategorii
- v sitemapě se budou generovat tato propojení také
- když chce někdo propojit stránku na stránku, která již propojení pro tu danou jazykovou verzi má, tak dostane varovnou hlášku a může toto propojení „přepsat" novým
- při kopírování podstromu do jiné jazykové verze je možnost rovnou vytvořit propojení pro všechny kopírované stránky/kategorie, případně nahradit aktuální propojení
- při kopírování v rámci jazykové verze je možnost ponechat propojení původní stránce/kategorii nebo přiřadit nové
- při hromadném kopírování stránek/kategorii přijde do notifikačního centra informace o případných neúspěšných SEO přiřazeních (z důvodu již existujících jiných propojení)
- do webu se zobrazují jako propojení i skryté stránky, nezobrazují se plné skryté (404) a plné zamčené (nevidno v menu), zamčené podle práv, do sitemapy se zobrazují i skryté

 

Zpět